вівторок, 19 березня 2019 р.

Будь у тренді, читай українське!


«Будь у тренді – читай українське» – таким сучасним лозунгом у бібліотеці педколеджу провокують студентів відкривати для себе горизонти якісної вітчизняної літератури. 13 березня у книгозбірні відбувся захід зі співзвучною до лозунгу назвою.

Сучасна українська література – не про страждання, як звикли вважати заручники шкільної програми. Вона – про нові світи, прогресивні думки, емоційні почування і, найважливіше, – про насолоду. Так, читати українське приємно, захопливо та цікаво. Навіть затяті антикниголюби з радістю поступаються звичним принципам, коли справді знаходять літературу, схожу з власним світобаченням. Саме таку ідею і поширювали організатори літературного заходу.
 Цікаво було і тим, хто читає, і тим, хто тільки збирається. Концепцію зустрічі склали слушні поради про користь читання та його переваги, перегляд тематичних роликів та виступи студентів-учасників зустрічі.
Третій компонент сприйняли найкраще, адже ніщо не надихає краще, аніж приклад людей, які тебе оточують. Студенти охоче ділилися з аудиторією власним досвідом читання, розповідали про улюблені книжки та з ентузіазмом радили їх своїм друзям. Зокрема, виступали поціновувачі творчості Світлани Талан, Дарини Гнатко, Володимира Лиса, Юлії Гук, Жанни Куяви, Ніни Фіалко тощо.
Натхненним засобом популяризації читання також став і приклад українських політиків, які ділилися улюбленими книгами під час флешмобу #читай українське#, організованим Українським інститутом книги. Така інформація була цікавою студентам.

Зустріч однозначно вдалася, бо опісля учасники та гості вишукувалися у чергу, аби взяти книжку для дозвілля.
Організували захід завідувач бібліотекою Оксана Пальоха,  вихователь гуртожитку Наталія Стрільчук та ініціативні студенти: Туревич Дарія ІІ-Є, Цьось Олександра ІІ-Є, Подошик Віта ІІ-Є, Назарук Катерина ІІІ-Р, Столярчук Тетяна ІІІ-Б, Жилка Людмила ІІ-О, Куцевич Софія ІІ-О, Сіжук Світлана І-А, Приступа Ірина ІІІ-Г.

 «Будь у тренді – читай українське» – це продовження творчого проекту, присвяченого сучасній українській літературі, який зародився минулоріч. Організатори обіцяли його розвивати і дотримали свого слова. Нехай традиція живе й надалі!


Немає коментарів:

Дописати коментар