понеділок, 16 березня 2015 р.

В 2015 році виповнюється


 200 років
Михайлу Вербицькому 
  Творчість Вербицького є важливою для історії розвитку вітчизняного музичного мистецтва. Спадок митця нараховує 133 відомих композиції. Вербицький створював світську музику. Він є автором хорових, вокальних, інструментальних творів. Найвагомішим твором є музика до Українського Державного Гімну "Ще не вмерла України" на слова Павла Чубинського.


 150-та річниця першого публічного виконання Державного Гімну України.

  У львівському журналі "Мета". - 1863. - №4 з'явився патріотичний вірш поета з Борисполя - Павла Чубинського - "Ще не вмерла України". Цей вірш припав М.Вербицькому до вподоби високопатріотичним змістом і легкістю форми. Спочатку Вербицький представив цю пісню як солоспів і сам виконав її на сходинах гімназійної "Громади" в Перемишлі. А щоб усі члени "Громади" могли твір бадьоро співати, то зробив з неї хорову композицію. У Львові пісню "Ще не вмерла України" вперше у хоровому опрацюванні виконали на концерті, присвяченому відкриттю українського театру в новозбудованому "Народному домі" в 1885році.
  Минали роки... Пісня "Ще не вмерла України" розправляла крила. Вона стала українським національним гімном, а тепер - Державним Гімном України.
Немає коментарів:

Дописати коментар